Skočiť na hlavný obsah

Píšťalkový spevník (KNIHA+DVD)

Tento spevník Vám ukáže ako preniknúť do tajomstva píšťalkových tónov..

Sú v ňom zúročené celoživotné vedomosti a skúsenosti hráča, výrobcu a pedagóga Dušana Holíka

“Píšťalkový spevník má poslúžiť tomu, aby šesťdierková píšťalka vystúpila z tieňa fujary a znovu zaujala dôstojné miesto, ktoré jej kedysi právom patrilo.

Súčasťou Píšťalkového spevníka je aj videonahrávka všetkých cvičení a piesní. Notová časť je písaná v G-durovej stupnici, a keď ju zvládnete, môžete si na vašej píšťalke prehrať aj 101 piesní z ›› Fujarového spevníka.

Ak chcete byť úspešní a spokojní sami so sebou, musíte obetovať hre na píšťalku aspoň jednu hodinu denne. Verím, že sa vám to podarí..”

Dušan Holík

23,00 €
Kategória
Podobný tovar
Cena
23,00 €

“Som šťastný človek. Narodil som sa na Kráľovej púti v čarokrásnom prostredí matky Poľany. Keď som mal tri roky, presťahovali sme sa do Očovej, kde moji rodičia postavili dom. Z rozprávania rodičov viem, že život na lazoch bol ťažký, ale predsa krásny. Radosti, ale aj žiale vkladali moji predkovia do ľudovej piesne, ktorá bola prirodzenou súčasťou ich života. Pamätám si, keď som bol malý chlapec, že otec s mamou, aj starí rodičia, ktorí s nami bývali, si spievali pri práci. A keď bol nejaký sviatok a v našom dome sa zišli príbuzní, to už bola iná muzika. Nie husle, či harmonika, ale fujary a píšťaly. Každý chlap z našej rodiny vedel niečo zahrať a mnohí priniesli svoje vlastnoručne vyrobené píšťalky, ktoré bolo treba „oprobovať". Dodnes mi znejú v ušiach slová: „Nože, Ondrej, povedz na tejto píšťali voľačo!" Chlapi hrali, spievali a ja som stál v kúte a takmer som nedýchal, aby mi niečo neušlo. To boli moje prvé dotyky s čarokrásnou ľudovou piesňou a pastierskymi píšťalami, ktoré ma sprevádzajú po celý život.”

 

Ukážka ako hrať na píšťalke pomocou tejto školy na DVD