Skočiť na hlavný obsah

O NÁS

 

S Dušanom Holíkom, výborným hráčom, výrobcom a učiteľom hry na píšťalku i fujaru, som spolupracoval od samého začiatku. Mnoho hodín sme predebatovali pri kávičke o plánoch do budúcna. Snívali sme o tom, že píšťalka a fujara raz bude mať svoj portál. I zafujerau bača..

 

Spomínam si na legendárnu 1. fujarovú školu v Očovej i na množstvo zážitkov, ktoré sme za tie roky mali. Som autorom oboch bývalých webov Duše fujary a obalov viacerých CD a DVD ›› Dušana Holíka. Niektoré som i mixoval v netradičných spojeniach s elektronikou a postaral sa o výslednú zvukovú podobu. Keď ma oslovila jeho rodina, aby som sa staral o jeho dielo, neváhal som ani na okamih. Urobil som, čo som vedel. Vo voľnom čase a bez nároku na honorár.. DUŠA FUJARY zaspala a.. zobudil sa DUCH FUJARY!

 

clanok

 

Ak sledujete ›› náš facebook, tak si možno spomínate, ako som raz líčil story so zatúlaným fujarovým a píšťalkovým spevníkom, ktoré šli do Thajska miesto na Taiwan. Tak už takéto veci riešiť, zdá sa, nebudem musieť. S radosťou dávam na známosť, že po nutnom období príprav, už je možnosť všetky obľúbené DVD užívať ›› ONLINE! Naučte sa na píšťalku či fujaru kdekoľvek práve ste! Diela z našej ponuky už putovali do všetkých kútov Slovenska, do Čiech, viacerých štátov Európy a Ameriky, i na Taiwan.

 

♪ ♫

 

Prečo vznikol tento portál? Prosto, aby sme viac na píšťalku a fujaru hrali. S Dušanom sme už jeden web vytvorili, ale po čase sa to ocitlo v slepej uličke. A potom bolo dlhšie obdobie, kedy sa skoro nič nedialo. Ale dobrá myšlienka sa len tak nestratí. Čaká na svoju chvíľu. V skutočnosti ma okolnosti k tomuto rozhodnutiu viedli krok za krokom už dlhšie. Mám dlhoročné skúsenosti s prevádzkovaním portálov, ›› firmu zameranú na internetové aktivity a tvorbu okolo toho (foto, audio, video). Verím, že sa o portál fujary a píšťalky budem vedieť dobre starať. Ale bez Vás to nebude ono. Spojme sily a Duch fujary nám všetkým pomôže. A možno až do Neba..

 

 

logo

 

Tento portál tvoríme vo voľnom čase a bez nároku na honorár.
Ak sa Vám naše úsilie páči, môžete šírenie hry na píšťalku a fujaru podporiť ľubovoľnou sumou
›› na transparentnom účte IBAN: SK5083300000002701686358

♫ ĎAKUJEME ♥

 

Patrilo by sa nejako predstaviť.
Asi bude najlepšie, keď sem dám pár fotografií s komentárom..

 

Mal som tú česť hrať aj s chýrnym súborom “MARÍNA”. Učil som sa u Tonka Budinského ešte v Dome kultúry ŽSR. Vynikajúci muzikant aj učiteľ, s vďakou naňho spomínam. Ľudová škola umenia (po novom ZUŠ) mi potom dala tú správnu nadstavbu, vďaka za to všetko..

 

sokolicek

 

Rok 1992 a krátky, no nezabudnuteľný zvolenský jazzový projekt klávesáka Paľa Kováča s Miňom Malovom za bicími a Vladom Hazlingerom na base, legendárna to zostava! :)

 

sokolicek-2

 

Na skvelom goralskom festivale v Tatranskej Bukovine v “infostánku” Dušana Holíka. Snažím sa niečo vylúdiť na dvojačke. Hra na nej vyzerá jednoducho, ale naozaj dobre zahrať je kumšt, ktorému sa treba učiť..

 

sokolicek-3

 

Keď sme spustili s Dušanom Holíkom dvojhlasne “TICHÚ NOC”, ľudia naozaj stíchli a počúvali, ale aj pozerali, že čo to na ľudových nástrojoch stvárame :) Písal sa rok 2005..

 

sokolicek-4

 

Venujem sa i ›› vlastnej tvorbe. Nedávno som dostal ponuku na spoluprácu od spoločnosti SRL Music Discovery XO z Londýna zameranej na vzťahy s umelcami a zastupujúcej nezávislých hudobníkov a vydavateľstvá po celom svete. Hľadajú novú hudbu pre svoju rozhlasovú sieť, viac na tejto adrese: ›› indiemusicboard.com

 

Ale hlavne, hrávam len tak pre radosť..

 

mz

 

›› Miroslav SOKOL Zachar

 

PrvaInternetova.org
Facebook.com/unas.click

 

♪ ♫

 

Právo na používanie ›› ONLINE škôl Dušana Holíka (sublicenciu) uďeľuje výhradne:

 

Prevádzkovateľ:
Miroslav Zachar PRVÁ INTERNETOVÁ
Majakovského 4485/1
036 01 Martin
IČO: 33303746
DIČ: 1032757286
IBAN: SK5283300000002401591699
SWIFT (BIC): FIOZSKBAXXX
Nie je platcom DPH

 

Bližšie informácie: duchfujary@gmail.com

Po-Pia: 10:00-18:00

Tel. 0950 726 728

 

fb