Skočiť na hlavný obsah

O NÁS

 

S Dušanom Holíkom som spolupracoval od samého začiatku. Mnoho hodín sme predebatovali pri kávičke a plánoch do budúcna. Snívali sme o tom, že píšťalka a fujara raz bude mať svoj portál. I zafujerau bača..

 

Spomínam si na legendárnu 1. fujarovú školu v Očovej i na množstvo zážitkov, ktoré sme za tie roky mali. Som autorom oboch bývalých webov Duše fujary a obalov viacerých CD a DVD ›› Dušana Holíka. Niektoré som i mixoval v netradičných spojeniach s elektronikou a postaral sa o výslednú zvukovú podobu. Keď ma oslovila jeho rodina, aby som sa staral o jeho dielo, neváhal som ani na okamih. Urobil som čo som vedel. A vznikol DUCH FUJARY. Vo voľnom čase a bez nároku na honorár..

 

 

Ak sledujete ›› náš facebook, tak si možno spomínate, ako som raz líčil story so zatúlaným fujarovým a píšťalkovým spevníkom, ktoré šli do Thajska miesto na Taiwan. Tak už takéto veci riešiť, zdá sa, nebudem musieť. S radosťou dávam na známosť, že po nutnom období príprav, už je možnosť všetky obľúbené DVD užívať ›› ONLINE! Naučte sa na píšťalku či fujaru kdekoľvek práve ste! Diela z našej ponuky už putovali do všetkých kútov Slovenska, do Čiech, viacerých štátov Európy a Ameriky, i na Taiwan.

 

♪ ♫

 

Prečo vznikol tento web? Prosto aby mala fujara a píšťalka svoj portál. S Dušanom sme už jeden vytvorili, ale po čase sa to ocitlo v slepej uličke. A potom bolo dlhšie obdobie, kedy sa skoro nič nedialo. Ale dobrá myšlienka sa len tak nestratí. Čaká na svoju chvíľu. V skutočnosti ma okolnosti k tomuto rozhodnutiu viedli krok za krokom už dlhšie. Mám dlhoročné skúsenosti s vedením veľkých portálov, ›› firmu zameranú na internetové aktivity a tvorbu okolo toho (foto, audio, video). Verím, že sa o portál fujary budem vedieť dobre starať. Ale bez Vás to nebude ono. Spojme sily a Duch fujary nám všetkým pomôže. A možno až do Neba..

 

 

logo

 

 

Patrilo by sa nejako predstaviť.
Asi bude najlepšie, keď sem dám pár fotografií s komentárom..

 

Mal som tú česť hrať aj s chýrnym súborom “MARÍNA”. Učil som sa u Tonka Budinského ešte v Dome kultúry ŽSR. Vynikajúci muzikant aj učiteľ, s vďakou naňho spomínam. Ľudová škola umenia (po novom ZUŠ) mi potom dala tú správnu nadstavbu, vďaka za to všetko..

 

 

Rok 1992 a krátky, no nezabudnuteľný zvolenský jazzový projekt klávesáka Pala Kováča s Miňom Malovom za bicími a Vladom Hazlingerom na base, legendárna to zostava! :)

 

 

Na skvelom goralskom festivale v Tatranskej Bukovine v “infostánku” Dušana Holíka. Snažím sa niečo vylúdiť na dvojačke. Hra na nej vyzerá jednoducho, ale naozaj dobre zahrať je kumšt, ktorému sa treba učiť..

 

 

Keď sme spustili s Dušanom Holíkom dvojhlasne “TICHÚ NOC”, ľudia naozaj stíchli a počúvali, ale aj pozerali, že čo to na ľudových nástrojoch stvárame :) Písal sa rok 2005..

 

 

Venujem sa i ›› vlastnej tvorbe. Nedávno som dostal ponuku na spoluprácu od spoločnosti SRL Music Discovery XO z Londýna zameranej na vzťahy s umelcami a zastupujúcej nezávislých hudobníkov a vydavateľstvá po celom svete. Hľadajú novú hudbu pre svoju rozhlasovú sieť, viac na tejto adrese: ›› indiemusicboard.com

 

Ale hlavne, hrávam len tak pre radosť. A to, iste uznáte, nie je vôbec “len tak” ;)

 

s

 

›› Miroslav SOKOL Zachar

 

PrvaInternetova.org
Facebook.com/unas.click

 

♪ ♫

 

Právo na používanie ›› ONLINE škôl Dušana Holíka (sublicenciu) uďeluje výhradne:

 

Prevádzkovateľ:
Miroslav Zachar PRVÁ INTERNETOVÁ
Prachatická 1798/13
960 01 Zvolen
SLOVENSKO
IČO: 33303746
DIČ: 1032757286
IBAN: SK5283300000002401591699
SWIFT (BIC): FIOZSKBAXXX
Nie je platcom DPH